09533GA-12M-AT-00 NMB Technologies
Артикул
09533GA-12M-AT-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
BLOWER 95MM X 33MM 12VDC TACH 3, Fan Blower 12VDC Square/Rounded - 97mm L x 93.5mm H Ball 28.6 CFM (0.801m?/min) 3 Wire Leads
Теги
Series
09533GA
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C
Width
33.00mm
Air Flow
28.6 CFM (0.801m?/min)
Static Pressure
1.370 in H2O (341.2 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Blower
Noise
54.5dB
RPM
3700 RPM
Weight
Voltage Range
6 ~ 13VDC
Material - Frame
Voltage - Rated
12VDC
Current Rating (Amps)
1.03A
Ingress Protection
Package
Bulk
Part Status
Active
Other Names
12-09533GA-12M-AT-00
Standard Package
40
Power (Watts)
12.4 W
Operating Temperature
Size / Dimension
Square/Rounded - 97mm L x 93.5mm H