11938KA-12L-EA-00 NMB Technologies
Артикул
11938KA-12L-EA-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN 119MM X 38MM 12VDC STD 2 WIR, Fan Tubeaxial 12VDC Square - 119mm L x 119mm H Ball 108.4 CFM (3.03m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Series
11938KA
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C
Width
38.40mm
Air Flow
108.4 CFM (3.03m?/min)
Static Pressure
0.270 in H2O (67.3 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
42.5dB
RPM
2950 RPM
Weight
Voltage Range
6 ~ 13.8VDC
Material - Frame
Plastic
Voltage - Rated
12VDC
Current Rating (Amps)
0.550A
Ingress Protection
Package
Bulk
Part Status
Active
Other Names
12-11938KA-12L-EA-00
Standard Package
40
Power (Watts)
6.6 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 119mm L x 119mm H