BZX55C12 Rectron
Артикул
BZX55C12
Описание
DIODE ZENER 12V 500MW DO-34, Zener Diode 12 V 500 mW ±5% Through Hole DO-35
Теги
Image
files/BZX55C12.jpg
Power - Max
500 mW
Tolerance
±5%
Other Names
2516-BZX55C12TR
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12 V