2SD2662T100 Rohm Semiconductor
Артикул
2SD2662T100
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
TRANS NPN 30V 1.5A SOT-89, Bipolar (BJT) Transistor NPN 30 V 1.5 A 330MHz 2 W Surface Mount MPT3
Цена
Теги
Image
files/2SD2662T100.jpg
Other Names
2SD2662T100TR,2SD2662T100DKR,2SD2662T100CT
Standard Package
1,000
Mounting Type
Surface Mount
Power - Max
2 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
30 V
Current - Collector (Ic) (Max)
1.5 A
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA (ICBO)
Transistor Type
NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
350mV @ 50mA, 1A
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
270 @ 100mA, 2V
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C (TJ)
Package / Case
TO-243AA
Supplier Device Package
MPT3
Base Product Number
2SD2662
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Affected
Frequency - Transition
330MHz