RBR2MM60ATR Rohm Semiconductor
Артикул
RBR2MM60ATR
Бренд
Rohm Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 60V 2A PMDU, Diode Schottky 60 V 2A Surface Mount PMDU
Цена
Теги
Image
files/RBR2MM60ATR.jpg
Standard Package
3,000
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Type
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io)
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
650 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
75 µA @ 60 V
Capacitance @ Vr, F
Other Names
HTSUS
ECCN
EAR99
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Package / Case
SOD-123F
Supplier Device Package
PMDU
Base Product Number
RBR2MM60
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Affected
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)