CVCO55CL-0260-0285 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0260-0285
Описание
VCO 272.5MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7, 272.5MHz Center Frequency 0.5 V ~ 4.5 V Voltage Controlled Oscillator 4.75 ±3.75 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0260-0285.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
4.5V
Frequency Range
260 ~ 285MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
272.5MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
25mA
Pushing (MHz/V)
3
Power (dBm)
4.75 ±3.75
Standard Package
5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C