CVCO55CC-0430-0480 Crystek
Артикул
CVCO55CC-0430-0480
Описание
VCO 455MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM, 455MHz Center Frequency 0.3 V ~ 4.7 V Voltage Controlled Oscillator -5.0 ±2 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CC-0430-0480.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
430 ~ 480MHz
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
455MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.3 V ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
45mA
Pushing (MHz/V)
0.5
Power (dBm)
-5.0 ±2
Standard Package
1
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C