CVCO55BE-1650-2150 Crystek
Артикул
CVCO55BE-1650-2150
Описание
VCO 1900MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM, 1900MHz Center Frequency 0.5 V ~ 4.5 V Voltage Controlled Oscillator 5 ±3 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55BE-1650-2150.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
1650 ~ 2150MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
1900MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
22mA
Pushing (MHz/V)
1.5
Power (dBm)
5 ±3
Standard Package
5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C