536L400X2GT5 CTS-Frequency Controls
Артикул
536L400X2GT5
Бренд
CTS-Frequency Controls
Описание
XTAL OSC TCXO 40.0MHZ HCMOS, 40 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V - 10-SMD, No Lead
Цена
Теги
Crystals, Oscillators, Resonators, Кристаллы, осцилляторы, резонаторы, Oscillators, Осцилляторы
Image
files/536L400X2GT5.jpg
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
10mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
10-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA
RoHS Status
ROHS3 Compliant
REACH Status
REACH Unaffected
Frequency Stability
±280ppb
Voltage - Supply
3.3V
Output
HCMOS
Series
536
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
110-536L400X2GT5TR
Standard Package
500
Base Resonator
Crystal
Type
TCXO
Frequency
40 MHz