MBR2X120A045 GeneSiC Semiconductor
Артикул
MBR2X120A045
Бренд
GeneSiC Semiconductor
Описание
DIODE SCHOTTKY 45V 120A SOT227, Diode Array 2 Independent Schottky 45 V 120A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC
Цена
Теги
Image
files/MBR2X120A045.jpg
Note
MBR2X120
Width - Overall
Warning Information
Slew Rate
Fast Recovery = 200mA (Io)
Rds On (Typ)
Schottky
Current - Charging
45 V
Charge Current - Max
700 mV @ 120 A
Line Regulation
1 mA @ 45 V
Standards
-40°C ~ 150°C
Number of Contacts
2 Independent
Shielding
52
Features
Material Flammability Rating
Series
Package
Bulk
Part Status
Active
Contact Size
Chassis Mount
Mounting Type
SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Feature
SOT-227
Shell Material
RoHS Compliant
Shell Finish
1 (Unlimited)
Ingress Protection
EAR99
Gender
120A