BAS70-07W Infineon Technologies
Артикул
BAS70-07W
Бренд
Infineon Technologies
Описание
SCHOTTKY DIODE - HIGH SPEED SWIT, Diode Array 2 Independent Schottky 70 V 70mA (DC) Surface Mount SC-82A, SOT-343
Цена
Теги
Image
files/BAS70-07W.jpg
Diode Configuration
2 Independent
Operating Temperature - Junction
150°C
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Speed
Small Signal =
Diode Type
Schottky
Supplier Device Package
PG-SOT343-4-1
Standard Package
1
Other Names
2156-BAS70-07W,INFINFBAS70-07W
HTSUS
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package
Bulk
Series
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA (DC)