BCR141WE6327HTSA1 Infineon Technologies
Артикул
BCR141WE6327HTSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3, Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50 V 100 mA 130 MHz 250 mW Surface Mount SOT-323
Теги
Image
files/BCR141WE6327HTSA1.jpg
Other Names
BCR 141W E6327,BCR 141W E6327-ND,BCR141WE6327,BCR141WE6327HTSA1TR-NDTR,BCR141WE6327XT,SP000010773
Power - Max
250 mW
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50 V
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA
Transistor Type
NPN - Pre-Biased
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
50 @ 5mA, 5V
Frequency - Transition
130 MHz
Resistor - Base (R1)
22 kOhms
Base Product Number
BCR141
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Obsolete
Package / Case
SC-70, SOT-323
Supplier Device Package
SOT-323
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
3,000
Resistor - Emitter Base (R2)
22 kOhms