BSC034N03LSGATMA1 Infineon Technologies
Артикул
BSC034N03LSGATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 30V 22A/100A TDSON, N-Channel 30 V 22A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 57W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-5
Цена
Теги
Image
files/BSC034N03LSGATMA1.jpg
Other Names
BSC034N03LS G,SP000475948,BSC034N03LSGATMA1TR,BSC034N03LS G-ND
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 57W (Tc)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
22A (Ta), 100A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.4mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
52 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4300 pF @ 15 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
BSC034
Mounting Type
Surface Mount
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-PowerTDFN
Supplier Device Package
PG-TDSON-8-5
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
5,000
Vgs (Max)
±20V