FF225R12ME4BOSA1 Infineon Technologies
Артикул
FF225R12ME4BOSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MOD 1200V 320A 1050W, IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1200 V 320 A 1050 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FF225R12ME4BOSA1.jpg
Other Names
SP000405064,FF225R12ME4-ND,FF225R12ME4,2156-FF225R12ME4BOSA1,INFINFFF225R12ME4BOSA1
Configuration
2 Independent
Power - Max
1050 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
320 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 225A
NTC Thermistor
Yes
Current - Collector Cutoff (Max)
3 mA
Base Product Number
FF225R12
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
10
Series
EconoDUAL™ 3
Package
Bulk
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
13 nF @ 25 V