FZ2400R17HP4B2BOSA2 Infineon Technologies
Артикул
FZ2400R17HP4B2BOSA2
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IGBT MODULE 1700V 4800A, IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1700 V 4800 A 13000 W Chassis Mount Module
Цена
Теги
Image
files/FZ2400R17HP4B2BOSA2.jpg
Base Product Number
FZ2400
Other Names
FZ2400R17HP4_B2,SP001052018
Configuration
Half Bridge
Power - Max
13000 W
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1700 V
Current - Collector (Ic) (Max)
4800 A
Input
Standard
IGBT Type
Trench Field Stop
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.25V @ 15V, 2400A
NTC Thermistor
No
Current - Collector Cutoff (Max)
5 mA
Mounting Type
Chassis Mount
Standard Package
2
Series
Package
Tray
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
Module
Supplier Device Package
Module
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Input Capacitance (Cies) @ Vce
195 nF @ 25 V