IHW30N135R5XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IHW30N135R5XKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
HOME APPLIANCES 14, IGBT Trench Field Stop 1350 V 60 A 330 W Through Hole PG-TO247-3
Цена
Теги
Image
files/IHW30N135R5XKSA1.jpg
Other Names
SP001607186
Test Condition
600V, 30A, 10Ohm, 15V
Power - Max
330 W
Input Type
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1350 V
Current - Collector (Ic) (Max)
60 A
IGBT Type
Trench Field Stop
Current - Collector Pulsed (Icm)
90 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.95V @ 15V, 30A
Switching Energy
1.4mJ (off)
Gate Charge
235 nC
Base Product Number
IHW30N135
Mounting Type
Through Hole
Standard Package
30
Series
TrenchStop™
Package
Tube
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case
TO-247-3
Supplier Device Package
PG-TO247-3
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Td (on/off) @ 25°C