IPD320N20N3GATMA1 Infineon Technologies
Артикул
IPD320N20N3GATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 200V 34A TO252-3, N-Channel 200 V 34A (Tc) 136W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3
Цена
Теги
Image
files/IPD320N20N3GATMA1.jpg
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device Package
PG-TO252-3
REACH Status
REACH Unaffected
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
32mOhm @ 34A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 90µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
29 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2350 pF @ 100 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Series
OptiMOS™
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
34A (Tc)
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
ECCN
EAR99
HTSUS
Other Names
IPD320N20N3GATMA1DKR,IPD320N20N3GATMA1TR,IPD320N20N3GATMA1CT,SP001127832
Standard Package
2,500
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Base Product Number
IPD320
Power Dissipation (Max)
136W (Tc)