IPP034N08N5AKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP034N08N5AKSA1
Описание
MOSFET N-CH 80V 120A TO220-3, N-Channel 80 V 120A (Tc) 167W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Image
files/IPP034N08N5AKSA1.jpg
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.4mOhm @ 100A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 108µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
87 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6240 pF @ 40 V
Series
OptiMOS™
Active
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
120A (Tc)
Other Names
SP001227046
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Base Product Number
IPP034
Power Dissipation (Max)
167W (Tc)