IPP50R190CEXKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP50R190CEXKSA1
Описание
MOSFET N-CH 500V 18.5A TO220-3, N-Channel 500 V 18.5A (Tc) 127W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Image
files/IPP50R190CEXKSA1.jpg
Power Dissipation (Max)
127W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 6.2A, 13V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 510µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
47.2 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1137 pF @ 100 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
13V
Base Product Number
IPP50R190
Series
CoolMOS™ CE
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Vgs (Max)
±20V