IPT010N08NM5ATMA1 Infineon Technologies
Артикул
IPT010N08NM5ATMA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
TRENCH 40<-<100V PG-HSOF-8, N-Channel 80 V 43A (Ta), 425A (Tc) 3.8W (Ta), 375W (Tc) Surface Mount PG-HSOF-8
Цена
Теги
Series
OptiMOS™
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
16000 pF @ 40 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
43A (Ta), 425A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.05mOhm @ 150A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 280µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
223 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power Dissipation (Max)
3.8W (Ta), 375W (Tc)
Standard Package
2,000
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)