IPW60R190E6FKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPW60R190E6FKSA1
Бренд
Infineon Technologies
Описание
IPW60R190 - 600V COOLMOS N-CHANN, N-Channel 600 V 20.2A (Tc) 151W (Tc) Through Hole PG-TO247-3-1
Цена
Теги
Image
files/IPW60R190E6FKSA1.jpg
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
20.2A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 9.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 630µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
63 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1400 pF @ 100 V
FET Feature
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package
PG-TO247-3-1
Series
CoolMOS™
Package
Bulk
Part Status
Active
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Vendor Undefined
REACH Status
REACH Unaffected
Other Names
2156-IPW60R190E6FKSA1-448
Standard Package
1
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
Power Dissipation (Max)
151W (Tc)