IRFR18N15D Infineon Technologies
Артикул
IRFR18N15D
Бренд
Infineon Technologies
Описание
MOSFET N-CH 150V 18A DPAK, N-Channel 150 V 18A (Tc) 110W (Tc) Surface Mount D-Pak
Теги
Image
files/IRFR18N15D.jpg
Power Dissipation (Max)
110W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
125mOhm @ 11A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
5.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
43 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
900 pF @ 25 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Other Names
*IRFR18N15D,SP001571432
Standard Package
75
Package
Tube
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
D-Pak
RoHS Status
RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
1 (Unlimited)
REACH Status
REACH Unaffected
ECCN
EAR99
HTSUS
Vgs (Max)
±30V