BUK9832-55A/CUX Nexperia
Артикул
BUK9832-55A/CUX
Описание
MOSFET N-CH 55V 12A SOT223, N-Channel 55 V 12A (Tc) 8W (Tc) Surface Mount SOT-223
Image
files/BUK9832-55ACUX.jpg
FET Type
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
55 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
12A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
29mOhm @ 8A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 1mA
Vgs (Max)
±10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1594 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
8W (Tc)