PMEG045V150EPDZ Nexperia
Артикул
PMEG045V150EPDZ
Описание
DIODE SCHOTTKY 45V 15A CFP15, Diode Schottky 45 V 15A Surface Mount CFP15
Image
files/PMEG045V150EPDZ.jpg
Current - Reverse Leakage @ Vr
900 µA @ 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
490 mV @ 15 A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Speed
Fast Recovery = 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
19 ns
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
15A
Other Names
1727-7635-6,1727-7635-2,1727-7635-1,PMEG045V150EPDZ-ND,934067178139
Capacitance @ Vr, F
610pF @ 10V, 1MHz