04028VE-24N-CT-00 NMB Technologies
Артикул
04028VE-24N-CT-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
40MMX28MM, IP68/IP69K RATED, 24V, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 40mm L x 40mm H Ball 14.5 CFM (0.406m?/min) 3 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/04028VE-24N-CT-00.jpg
Power (Watts)
2.4 W
Voltage - Rated
24VDC
Approval Agency
CE, cULus, VDE
Width
28.10mm
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C
Air Flow
14.5 CFM (0.406m?/min)
Static Pressure
0.840 in H2O (209.2 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
44.5dB(A)
RPM
13000 RPM
Voltage Range
10 ~ 26.4VDC
Material - Frame
Plastic
Weight
Size / Dimension
Square - 40mm L x 40mm H
Current Rating (Amps)
0.100A
Series
04028VE
Package
Bulk
Part Status
Active
RoHS Status
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Not Applicable
ECCN
EAR99
Other Names
12-04028VE-24N-CT-00
Standard Package
200
Features
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
HTSUS
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)