12038VA-24R-EA-00 NMB Technologies
Артикул
12038VA-24R-EA-00
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN 120MM X 38MM 24VDC STD 2 WIR, Fan Tubeaxial 24VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 243.6 CFM (6.82m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Series
12038VA
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C
Width
38.00mm
Air Flow
243.6 CFM (6.82m?/min)
Static Pressure
1.480 in H2O (368.7 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Tubeaxial
Noise
64.0dB
RPM
6400 RPM
Weight
Voltage Range
18 ~ 27.6VDC
Material - Frame
Plastic
Voltage - Rated
24VDC
Current Rating (Amps)
1.48A
Ingress Protection
Package
Bulk
Part Status
Active
Other Names
12-12038VA-24R-EA-00
Standard Package
40
Power (Watts)
35.5 W
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H