FAL3F12LH NMB Technologies
Артикул
FAL3F12LH
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN BLOWER 50X20MM 12VDC WIRE, Fan Blower 12VDC Square/Rounded - 50mm L x 50mm H Ball 4.9 CFM (0.137m?/min) 2 Wire Leads
Теги
Image
files/FAL3F12LH.jpg
REACH Status
REACH Unaffected
Termination
2 Wire Leads
Width
20.00mm
Air Flow
4.9 CFM (0.137m?/min)
Static Pressure
0.606 in H2O (151.0 Pa)
Bearing Type
Ball
Fan Type
Blower
Noise
35.0dB
RPM
5200 RPM
Approval Agency
CSA, UL
Weight
0.088 lb (39.92 g)
Voltage Range
7 ~ 13.8VDC
Material - Frame
Ingress Protection
Current Rating (Amps)
0.185A
Series
FAL-3F
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
12VDC
Lifetime @ Temp.
20000 Hrs @ 25°C
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Size / Dimension
Square/Rounded - 50mm L x 50mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
120
Power (Watts)
2.22 W