FBA08A12H1AZ NMB Technologies
Артикул
FBA08A12H1AZ
Бренд
NMB Technologies
Описание
FAN AXIAL 80X25.5MM 12VDC WIRE, Fan Tubeaxial 12VDC Square - 80mm L x 80mm H Hydro-wave (HWB) 39.6 CFM (1.11m?/min) 2 Wire Leads
Цена
Теги
Image
files/FBA08A12H1AZ.jpg
REACH Status
REACH Unaffected
Termination
2 Wire Leads
Width
25.50mm
Air Flow
39.6 CFM (1.11m?/min)
Static Pressure
0.149 in H2O (37.1 Pa)
Bearing Type
Hydro-wave (HWB)
Fan Type
Tubeaxial
Noise
32.0dB
RPM
2950 RPM
Approval Agency
CSA, UL
Weight
0.22 lb (99.79 g)
Voltage Range
7 ~ 13.8VDC
Material - Frame
Ingress Protection
Current Rating (Amps)
0.173A
Series
FBA
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
12VDC
Lifetime @ Temp.
50000 Hrs @ 40°C
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
ECCN
EAR99
HTSUS
Standard Package
100
Power (Watts)
2.08 W