BZX84C11 Rectron
Артикул
BZX84C11
Бренд
Rectron
Описание
DIODE ZENER 11V 200MW SOT-23, Zener Diode 11 V 350 mW ±5% Surface Mount SOT-23
Цена
Теги
Image
files/BZX84C11.jpg
Standard Package
3,000
REACH Status
REACH info available upon request
Supplier Device Package
SOT-23
Tolerance
±5%
Power - Max
350 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
11 V
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Other Names
2516-BZX84C11TR
Package
Tape & Reel (TR)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA