CVCO55BE-0800-1600 Crystek
Артикул
CVCO55BE-0800-1600
Бренд
Crystek
Описание
VCO 1200MHZ 0.5-19V 12.7X12.7MM, 1200MHz Center Frequency 0.5 V ~ 19 V Voltage Controlled Oscillator 6 ±2 dBm -10 2nd Harmonic Typ (dBc)
Цена
Теги
Image
files/CVCO55BE-0800-1600.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
11.5V
Frequency Range
800 ~ 1600MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
1200MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 19 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-10
Icc Max
30mA
Pushing (MHz/V)
2
Power (dBm)
6 ±2
Package / Case
16-QFN, Variant
Standard Package
5
Series
CVCO55
Package
Strip
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C