CVCO55CC-0380-0440 Crystek
Артикул
CVCO55CC-0380-0440
Описание
VCO 410MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM, 410MHz Center Frequency 0.3 V ~ 4.7 V Voltage Controlled Oscillator 5 ±2 dBm -10 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CC-0380-0440.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
380 ~ 440MHz
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
410MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.3 V ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-10
Icc Max
30mA
Pushing (MHz/V)
0.2
Power (dBm)
5 ±2
Standard Package
1
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C