CVCO55CC-1277-1433 Crystek
Артикул
CVCO55CC-1277-1433
Описание
VCO 1355MHZ 0.5-15V 12.7X12.7MM, 1355MHz Center Frequency 0.5 V ~ 15 V Voltage Controlled Oscillator 3 ±2 dBm -20 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CC-1277-1433.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
8V
Frequency Range
1277 ~ 1433MHz
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
1355MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 15 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-20
Icc Max
25mA (Typ)
Pushing (MHz/V)
0.5
Power (dBm)
3 ±2
Standard Package
1
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C