CVCO55CL-0805-0900 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0805-0900
Описание
VCO 852.5MHZ 0.5-5V 12.7X12.7MM, 852.5MHz Center Frequency 0.5 V ~ 5 V Voltage Controlled Oscillator 2 ±3 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0805-0900.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
805 ~ 900MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
852.5MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
20mA
Pushing (MHz/V)
1
Power (dBm)
2 ±3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C