CVCO55CL-0490-0540 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0490-0540
Описание
VCO 515MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM, 515MHz Center Frequency 0.3 V ~ 4.7 V Voltage Controlled Oscillator 3 ±3 dBm -12 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0490-0540.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
490 ~ 540MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
515MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.3 V ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-12
Icc Max
25mA
Pushing (MHz/V)
0.5
Power (dBm)
3 ±3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C