CVCO55CC-1920-2120 Crystek
Артикул
CVCO55CC-1920-2120
Описание
VCO 2020MHZ 0.1-4.9V 12.7X12.7MM, 2020MHz Center Frequency 0.1 V ~ 4.9 V Voltage Controlled Oscillator 3 ±3 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CC-1920-2120.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
1920 ~ 2120MHz
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
2020MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.1 V ~ 4.9 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
32mA
Pushing (MHz/V)
1 (Typ)
Power (dBm)
3 ±3
Standard Package
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C