CVCO55CL-0800-0980 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0800-0980
Описание
VCO 890MHZ 0.5-5V 12.7X12.7MM, 890MHz Center Frequency 0.5 V ~ 5 V Voltage Controlled Oscillator 3 ±3 dBm -22 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0800-0980.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
800 ~ 980MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
890MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-22
Icc Max
25mA
Pushing (MHz/V)
2
Power (dBm)
3 ±3
Standard Package
5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C