CVCO55CC-1490-1550 Crystek
Артикул
CVCO55CC-1490-1550
Описание
VCO 1520MHZ 1-10V 12.7X12.7MM, 1520MHz Center Frequency 1 V ~ 10 V Voltage Controlled Oscillator 5 ±3 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CC-1490-1550.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
8V
Frequency Range
1490 ~ 1550MHz
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
1520MHz
Tuning Voltage (VDC)
1 V ~ 10 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
35mA
Pushing (MHz/V)
1.5 (Typ)
Power (dBm)
5 ±3
Standard Package
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C