CVCO55CL-0393-0428 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0393-0428
Описание
VCO 410.5MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7, 410.5MHz Center Frequency 0.5 V ~ 4.5 V Voltage Controlled Oscillator 3 ±3 dBm -12 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0393-0428.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
393 ~ 428MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
410.5MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-12
Icc Max
8mA
Pushing (MHz/V)
0.5
Power (dBm)
3 ±3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C