CVCO55CL-0200-0400 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0200-0400
Описание
VCO 300MHZ 0-5V 12.7MMX12.7MM, 300MHz Center Frequency 0 V ~ 5 V Voltage Controlled Oscillator 3 ±3 dBm -10 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0200-0400.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
200 ~ 400MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
300MHz
Tuning Voltage (VDC)
0 V ~ 5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-10
Icc Max
15mA
Pushing (MHz/V)
4
Power (dBm)
3 ±3
Standard Package
5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C