CVCO55CC-2850-2950 Crystek
Артикул
CVCO55CC-2850-2950
Описание
VCO 2900MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM, 2900MHz Center Frequency 0.3 V ~ 4.7 V Voltage Controlled Oscillator 5 ±2 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CC-2850-2950.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
2850 ~ 2950MHz
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
2900MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.3 V ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
25mA (Typ)
Pushing (MHz/V)
1 (Typ)
Power (dBm)
5 ±2
Standard Package
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C