CVCO55CL-0150-0200 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0150-0200
Описание
VCO 175MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM, 175MHz Center Frequency 0.3 V ~ 4.7 V Voltage Controlled Oscillator 4 ±4 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0150-0200.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
150 ~ 200MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
175MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.3 V ~ 4.7 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
35mA
Pushing (MHz/V)
1
Power (dBm)
4 ±4
Standard Package
5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C