CVCO55CL-0450-0470 Crystek
Артикул
CVCO55CL-0450-0470
Описание
VCO 460MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM, 460MHz Center Frequency 0.5 V ~ 4.5 V Voltage Controlled Oscillator 0 ±3 dBm -12 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CL-0450-0470.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Range
450 ~ 470MHz
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
460MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-12
Icc Max
12mA
Pushing (MHz/V)
1
Power (dBm)
0 ±3
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C