CVCO55CW-0400-0800 Crystek
Артикул
CVCO55CW-0400-0800
Описание
VCO 600MHZ 0-12V 12.7X12.7MM, 600MHz Center Frequency 0 V ~ 12 V Voltage Controlled Oscillator 7 ±5 dBm -5 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CW-0400-0800.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
400 ~ 800MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
600MHz
Tuning Voltage (VDC)
0 V ~ 12 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-5
Icc Max
17mA
Pushing (MHz/V)
5
Power (dBm)
7 ±5
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C