CVCO55BE-1440-1670 Crystek
Артикул
CVCO55BE-1440-1670
Бренд
Crystek
Описание
VCO 1555MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM, 1555MHz Center Frequency 0.5 V ~ 4.5 V Voltage Controlled Oscillator 4 ±2 dBm -13 2nd Harmonic Typ (dBc)
Цена
Теги
Image
files/CVCO55BE-1440-1670.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
1440 ~ 1670MHz
Height
0.150" (3.81mm)
Frequency - Center
1555MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-13
Icc Max
12mA
Pushing (MHz/V)
5
Power (dBm)
4 ±2
Package / Case
16-QFN, Variant
Standard Package
5
Series
CVCO55
Package
Strip
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C