PMV100XPEAR Nexperia
Артикул
PMV100XPEAR
Бренд
Nexperia
Описание
MOSFET P-CH 20V 2.4A TO236AB, P-Channel 20 V 2.4A (Ta) 463mW (Ta), 1.9W (Tc) Surface Mount TO-236AB
Цена
Теги
Image
files/PMV100XPEAR.jpg
FET Type
P-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
2.4A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
2.5V, 4.5V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
128mOhm @ 2.4A, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id
1.25V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
6 nC @ 4.5 V
Vgs (Max)
±12V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
386 pF @ 10 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
463mW (Ta), 1.9W (Tc)
Supplier Device Package
TO-236AB
Other Names
Series
Package
Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)