CVCO45CL-0100-0140 Crystek
Артикул
CVCO45CL-0100-0140
Описание
VCO 120MHZ 0-5V 12.7MMX10.16MM, 120MHz Center Frequency 0 V ~ 5 V Voltage Controlled Oscillator 3 ±3 dBm -15 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO45CL-0100-0140.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Voltage - Supply
3V
Frequency Range
100 ~ 140MHz
Height
0.165" (4.20mm)
Frequency - Center
120MHz
Tuning Voltage (VDC)
0 V ~ 5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-15
Icc Max
15mA
Pushing (MHz/V)
2 (Typ)
Power (dBm)
3 ±3
Package / Case
6-SMD, No Lead
Standard Package
25
Series
CVCO45
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C