CVCO55CC-2207-2207 Crystek
Артикул
CVCO55CC-2207-2207
Описание
VCO 2207MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM, 2207MHz Center Frequency 0.5 V ~ 4.5 V Voltage Controlled Oscillator 4.5 ±1.5 dBm -20 2nd Harmonic Typ (dBc)
Image
files/CVCO55CC-2207-2207.jpg
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Voltage - Supply
5V
Frequency Range
Height
0.220" (5.59mm)
Frequency - Center
2207MHz
Tuning Voltage (VDC)
0.5 V ~ 4.5 V
2nd Harmonic, Typ (dBc)
-20
Icc Max
37mA
Pushing (MHz/V)
0.04
Power (dBm)
4.5 ±1.5
Standard Package
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C