IPP60R190P6XKSA1 Infineon Technologies
Артикул
IPP60R190P6XKSA1
Описание
MOSFET N-CH 600V 20.2A TO220-3, N-Channel 600 V 20.2A (Tc) 151W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Image
files/IPP60R190P6XKSA1.jpg
Power Dissipation (Max)
151W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
20.2A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 7.6A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 630µ
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1750 pF @ 100 V
FET Feature
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
IPP60R190
Series
CoolMOS™ P6
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Vgs (Max)
±20V